13. září 2008
Oslavy 130. výročí založení sboru


SDH Nové Strašecí

Další fotografie

Ve dnech 13. – 15. 9. 2008 sbor pořádal u příležitosti 130. výročí založení oslavy, které byly zahájeny Slavnostní schůzí ve školní jídelně. Po proslovu jednatele byly oceněni členové sboru za jejich dlouholetou činnost a také uděleny pamětním listy zástupcům okolních Sborů dobrovolných hasičů a zástupcům HZS Středočeského kraje ze stanic Kladno, Rakovník a Stochov. Následoval proslov starosty města pana Ing. Pavla Vaice, který předal hasičům dřevěnou sochu patrona hasičů Sv. Floriána. Náměstek hejtmana Středočeského kraje Ing. Vilém Žák hasičům sdělil, že Středočeský kraj schválil dotaci na nákup nové cisternové automobilové stříkačky.

Odpolední část oslav byla zahájena otevřením výstavy ve dvoře Základní umělecké školy, kde byly pro veřejnost umístěny historické stříkačky, fotografie, a dokumenty. K vidění zde byla například historická stříkačka z roku 1808. Slavnostního otevření se účastnil hejtman Středočeského kraje Ing. Petr Bendl. Odpolední program ve dvoře Základní umělecké školy byl vyplněn koncertem Modré muziky.

Novější technika byla umístěna na parkovišti před Městským kulturním střediskem. Návštěvníci oslav zde měli možnost shlédnout cvičení Mladých hasičů, stříhání vraku vozidla pomocí hydraulických nůžek, o tuto ukázku se postarala jednotka HZS ze stanice Stochov ale i hasičská vozidla Praga RN z SDH Řevničov a Mšecké Žehrovice. Za zmínku stojí lesní speciál na podvozku Scania ze stanice Kladno, kontejner na ropné havárie, monitor Ambasador, který se používá na likvidaci požárů v rafinériích, Tatra 815 Terrno CAS 20 dobrovolných hasičů z Rynholce a technický automobil Avia od hasičů českých drah z Kralup nad Vltavou.

V neděli oslavy pokračovaly výstavou v hasičské zbrojnici a výstavou současné techniky Jednotky sboru dobrovolných hasičů. Za deštivého počasí se hasiči jako tradičně účastnili pondělního průvodu o Pěknou. Celé oslavy byly zakončeny vynášením Pěkné.

V současné době má Sbor dobrovolných hasičů v Novém Strašecí 122 dospělích, 24 žáků a 7 dorostenců.

Sponzoři oslav 130. výročí: Město Nové Strašecí
Středočeský kraj
Drostra – Hana Burešová, drogerie a internetový obchod
Euromedia group, k.s.
F.X. Meiller Slaný s.r.o.
TV SERVIS Vladimír Neustupa
České lupkové závody a.s.
EL – STROJ s.r.o
ELEKTROMONT Matějka s.r.o.
Real Invest Franc s.r.o
BUBÁKOV. NET

© 2020 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |