Facebook - SDH Nové Strašecí

Požáry

Letní hasičský tábor ve Velké Chmelištné


SDH Nové Strašecí

SDH Nové Strašecí

Další fotografie

Letos nás jelo na tábořiště Dancaster ve Velké Chmelištné zase víc. Jubilejního desátého tábora se účastnilo přes padesát dětí, což je historicky největší počet, a to díky vzrůstajícímu zájmu dětí. Já osobně hodně hodnotím tábor jako velmi vydařený. Byly to dva pohodové týdny až na občasné rozmary počasí. Děti utvořily týmy, které si pojmenovaly zajímavými názvy. Týmy pak společně hrály tradiční hry v lese, na louce, plnily všechny táborové úkoly a navzájem si pomáhaly.

V průběhu tábora jsme dvakrát vyrazili na výlet. První týden to byla návštěva Aquaparku v Berouně, druhý týden návštěva Dinoparku a ZOO v Plzni. Největší úspěch u dětí však měla hra Zlatokopecká, promítání táborového letního kina a diskotéka.

Pro menší děti byl tábor oživen návštěvou chovatele poníků na kterých se moly dva dny povozit. Pro starší děti to byl pak Geocaching, kdy ve skupině podle souřadnic a za pomoci GPS vyhledávaly ukryté schránky v otevřeném terénu a v lese. Několik hochů starších 15 let mělo také možnost si prohlédnou jeden z posledních fungujících dolů ve Středočeském kraji. Většina z nás už se těší na tábor příští, protože ten letošní utekl jako voda.

Na závěr velmi stručného popisu tábora bych chtěl poděkovat hlavnímu vedoucímu Tomáši Novákovi, který má největší podíl na realizaci tábora. Protože další důležitou věcí na táboře je, aby děti byly spojeny s jídlem, děkuji také Antonínu Librcajtovi ml. a Vladimíru Veselému, kteří se celý tábor starali o stravování.

Poděkování také patří Středočeskému kraji díky jehož grantu jsme vyrobili dalších 5 podsadových stanů, dále pak Městu Nové Strašecí za poskytnutý grant na provoz tábora.

Na závěr uvádím firmy a organizace, které nás nejrůznějším způsobem podpořili: Technické služby Nové Strašecí, DROSTRA – Drogerie a internetový obchod Burešová, STAVBY POLÍVKA s.r.o., Autobusová doprava Milan Bříza, Autodoprava – kontejnery Pavel Fuksa, Obec Velká Chmelištná, HZS Rakovník, SDH Čistá, TV SERVIS Vladimír Neustupa, El-stroj s.r.o., Jiří Duchek a všem členům SDH Nové Strašecí, kteří s realizací tábora pomáhali.

Z. Polívka

© 2020 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |