Letní hasičský tábor ve Velké Chmelištné

SDH Nové Strašecí

Další fotografie

Počátkem měsíce června jsme obdrželi grant od Středočeského kraje určený na pořízení podsadových stanů. Grant jsme použili na nákup materiálu a v průběhu měsíce června, který byl velmi hektický jsme vlastními silami a díky pomoci Miroslava Skleničky realizovali výrobu 10 podsadových stanů.

Takže 29. 6. 2008 bylo vše připraveno a alespoň část dětí mělo v průběhu tábora ubytování v nových stanech což představovalo zlepšení ubytovacích podmínek na letním táboře. Jako každoročně byl o tábor ze strany dětí poměrně značný zájem, takže jsme nemohli uspokojit zcela požadavky s ohledem na omezený počet „realizačního týmu“, který se o děti v průběhu tábora stará.

Na letošním táboře byl obdobný program a náplň jako v předchozích letech. Nicméně nově jsme navštívili velmi příjemný Bazén v Berouně, kam jsme podnikli výlet vlakem a to dokonce dvakrát, ve dnech, kdy počasí nebylo zcela ideální. Velmi zdařilá byla hra „Zlatokopecká“, která se dětem velmi líbila. Zpestřením programu bylo zase nedělní vystoupení, kde „westesternový cowboy“ Jimy předvedl své dovednosti v ovládání koně, biče a lasa.

Velmi zdařilou věcí byla také návštěva fotografa z počátku tábora, který děti nafotil a po několika dnech přivezl hotové pohlednice, které mohli děti odeslat domů rodičů. Děti měly také radost ze zelených triček s logem tábora, které jsem pro každého účastníka nechali vyrobit.

Společnost EL-STROJ s.r.o. nám věnovala starší bazén s filtrací, takže děti měli možnost v průběhu horkých dnů koupat se přímo v osadě Dancaster. Díky Markovi Hůlovi nechyběla dětmi velmi oblíbená dětská diskotéka a večery kdy bylo v táboře pro děti připraveno improvizované letní kino. Samozřejmostí byl také „bobřík odvahy“ a několik večerních táboráků. Mé poděkování patří sponzorům a všem, kteří se podíleli na přípravě a zajištění tábor včele s Tomášem Novákem, Tondou Librcajtem a kuchařem Milanem Jursíkem.

Za finanční, materiální a jinou podporu letního tábora patří náš dík těmto subjektům a firmám: Autobusová doprava Milan Bříza, Autodoprava - kontejnery Fuksa, Drogerie a internetový obchod DROSTRA Burešová, F.X. MEILLER Slaný s.r.o., EL-STROJ s.r.o. , Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje – stanice Rakovník, Město Nové Strašecí, Obec Velká Chmelištná, STAVBY POLÍVKA s.r.o., Sbor dobrovolných hasičů Čistá, Sbor dobrovolných hasičů Mšecké Žehrovice a Lodenice, Středočeskému kraji.

Z. Polívka

© 2020 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |