Letní hasičský tábor ve Velké Chmelištné

SDH Nové Strašecí
Další fotografie

Prvního července 2007 vyvrcholily celoroční přípravy příjezdem dětí na letní tábor. Kromě členů kroužku mladých hasičů a dětí z Nového Strašecí, přijely také děti z Rudy, Mšeckých Žebrovic, Lodenice a Olešné. Po roční pauze jsme se tak setkali již po osmé a tentokrát v osadě „Dancaster“ ve Velké Chmelištné. Čtrnáctidenního tábora se zúčastnilo 34 dětí. O zajištění tábora se staralo 10 instruktorů a 5 vedoucích.

V osadě „Dancaster“ se nachází několik stálých staveb s potřebným zázemím, jako jsou například kuchyně s jídelnou, umývárny apod. Děti jsou ubytovány na přilehlé louce v zapůjčených vojenských stanech v těsné blízkosti lesa.

Byl připraven různorodý program, který však ovlivňovalo nepříznivé počasí. Děti se účastnily celotáborové hry, výcviku požárního sportu, základů zálesáckých dovedností, sportovní olympiády a nejrůznějších her v osadě, na přilehlých loukách i v lese. Jedno odpoledne jsme strávili návštěvou sousedního dětského tábora, který zajišťovali Junáci z Libušína a kde proběhl turnaj ve fotbale, volejbale a vybíjené.

Součástí tábora byly také dva celodenní výlety, které díky špatnému počasí směřovaly do bazénu v Rakovníku a Aquaparku v Plzni. Zpestřením programu bylo nedělní vystoupení, kde „westesternový cowboy“ Jimy předvedl své dovednosti v ovládání koně, biče a lasa.

Děti také utvořily společné soutěžní družstvo, které změřilo své síly na 5. ročníku Memoriálu Jiřího Uvíry (soutěž v požárním sportu mládeže) ve Velké Chmelištné. Naši táborníci obsadili 4. místo.

Samozřejmě nechyběly ani večerní táboráky se zpěvem a noční hlídky.

K pohodové atmosféře tábora nepochybně přispěla skutečnost, že táborovou stravu zajišťoval dlouholetý táborový kuchař (profesionál) a kamarád Milan Jursík, kterému patří zvláštní poděkování.

Kromě již zmiňovaného počasí nám pobyt znepříjemňovali neznámí „záškodnící“. Nejprve nám v noci vypustili pneumatiky u hasičské dodávky a přeřezali hadice u nádrže s vodou v umývárnách. Při druhé noční návštěvě prořízli pneumatiku u jednoho z osobních automobilů.

Rád bych touto cestou poděkoval členům SDH Nové Strašecí a všem, kteří se podíleli na přípravě a zajištění chodu tábora. Největší dík však patří hlavním vedoucím, kterými byli Tomáš Novák a Antonín Librcajt.

Za finanční, materiální a jinou podporu letního tábora patří náš dík těmto subjektům a firmám: Autobusová doprava Milan Bříza, Autodoprava - kontejnery Fuksa, Drogerie a internetový obchod DROSTRA Burešová, F.X. MEILLER Slaný s.r.o., Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje – stanice Rakovník, Junácké středisko Mušketýři Nové Strašecí, Lékárna u České koruny – J. Chytrá, Město Nové Strašecí, Obec Velká Chmelištná, STAVBY POLÍVKA s.r.o., Sbor dobrovolných hasičů Čistá, Sbor dobrovolných hasičů Mšecké Žehrovice a Lodenice.

Z. Polívka

© 2020 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |