Facebook - SDH Nové Strašecí

Požáry

17. 2. 2016
Dopravní nehoda
7/2016

SDH Nové Strašecí
Další fotografie

Dopravní nehoda - Řevničov

Dne 17. února 2016 ve 14:35 hodin byla jednotka SDH Nové Strašecí povolána s DA Ford Transit operačním a informačním střediskem HZS Středočeského kraje k dopravní nehodě k obci Řevničov. Jednalo se o dopravní nehodu nákladního automobilu s hořlavými kapalinami a barvami mimo komunikaci, která se stala v dopoledních hodinách. Jednotka na místo vyjela jako posilová na žádost velitele zásahu na přeložení nebezpečného materiálu společně s jednotkami SDH Lužná, Řevničov a Mšec.
Před příjezdem jednotek na místě zasahovala jednotka ze stanice Stochov, Kladno a Slaný. Profesionální jednotka ze stanice Slaný na místě prováděla přečerpání nádrží s PHM pomocí peristaltického čerpadla z přívěsu na ropné havárie a likvidovala masivní únik hořlavých kapalin. Na místě zasahovala PČR z OO Nové Strašecí a následně zástupci vodoprávního úřadu. Po vyproštění nákladního automobilu odtahovou službou následovalo přeložení nákladu, odstranění poškozených stromů pomocí motorových pil a následky úniku látek likvidovala firma Dekonta.
Správa a údržba silnic provedla úklid komunikace. Jednotka po ukončení zásahu převezla přečerpané látky DA a na základnu se vrátila v 19:05 hodin.

JSDH Nové Strašecí - DA:
Chlum, Veselý, Vostatek, Sammer, Petráček, Štěpánek, Šnobl

HZS Slaný - CAS 24, CAS 30, VEA, přívěs ropné havárie
HZS Stochov - CAS 24
HZS Kladno - VYA Mercedes
JSDH Mšec - CAS 32
JSDH Řevničov - CAS 32, CAS 2
JSDH Lužná - CAS 25

© 2023 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |