Facebook - SDH Nové Strašecí

Požáry

19. září 2009 - Školení výjezdové jednotky SDH Nové Strašecí

SDH Nové Strašecí
Další fotografie

Dne 19. 9. 2009 od ranních hodin probíhalo u rybníka pod nádražím školení členů výjezdové jednotky SDH. K tomuto školení byla vyslána technika CAS 25 Škoda 706, CAS 32 Tatra 148, CAS 36 Volvo FL6.

Po příjezdu jednotky na místo školení, následovalo ustavení techniky a nástup všech účastníků. Velitel jednotky členy seznámil s dopoledním programem. Nejdříve byla vyzkoušena funkčnost veškerých agregátů, které jsou umístěny v zásahových automobilech Volvo a Tatra. Jednalo se o přetlakový ventilátor, obě elektrocentrály, motorové pily, rozbrušovací agregát a pohonné jednotky ke kombinovanému vyprošťovacímu zařízení. Zároveň si členové jednotky zkusili práci s tímto zařízením. Školení pokračovalo zkouškou všech čerpadel, jednalo se o kalové a plovoucí. Čerpadla u všech CAS prošla zkouškou nasátím s přírodního vodního zdroje pomocí vývěvy a savic. Od plovoucích čerpadel byla vytvořena dálková doprava vody pomocí hadicového vedení B s přechodem a odtud následovalo hadicové vedení C.

Jelikož je v jednotce na výjezd zařazeno nově vozidlo Volvo, další část školení byla zaměřena na obsluhu této techniky. Jednak obsluhou vozu a čerpadla ale také uložení věcných prostředků a vyzkoušení vysokotlaké hadice a kombinované proudnice do které je možno vkládat kartuše se smáčedlem. Po skončení dopolední části školení, se jednotka s veškerou technikou přesunula k čerpací stanici kde byly do všech vozidel doplněny pohonné hmoty.

Druhá část školení pokračovala v hasičské zbrojnici, nejdříve úklidem garáží, pověšením hadic na sušák a údržby výstroje. V zasedací místnosti velitel jednotky seznámil ostatní s plány do konce roku a úkoly, které jsou potřeba vyřešit.

Školení jednotky bylo zakončeno jak jinak než výjezdem.

© 2020 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |