Facebook - SDH Nové Strašecí

Požáry

25. října 2008 - Školení členů JSDH Nové Strašecí

SDH Nové Strašecí
Další fotografie

Dne 25. 10. 2008 probíhalo od ranních hodin školení členů JSDH, které bylo zaměřeno na obsluhu čerpadel a agregátů. Před začátkem školení nejdříve jednotka s technikou CAS 25 Škoda 706, CAS 32 Tatra 148, DA Ford Tranzit a OA Felicia Comby prováděla asistenci rybářům, při výlovu rybníka Fortna v Novém Strašecí, aby nedošlo k úhynu ryb.

Po té se jednotka odebrala k rybníku pod nádražím kde byla vyzkoušena funkčnost kalového a plovoucího čerpadla, Dále byla vyzkoušena dálková doprava vody pomocí hadicového vedení od CAS 25, kdy byla voda nasávána z přírodního vodního zdroje. Členové jednotky prováděli nácvik zásahu s dýchací technikou Saturn S5 a S7.

Po ukončení školení u rybníka následovala druhá část školení, která byla zaměřena na průjezdnost techniky pod mostem v Pecínově, kondiční jízdy strojníků řidičů a doplnění PHM do mobilní požární techniky. Dále byla vyzkoušena hydrantová síť ve městě. Konkrétně se jednalo o hydranty u prodejny Lidl a Plus. Po návratu jednotky zpět na základnu byla provedena údržba techniky, agregátů a úklid prostor šatny výjezdové jednotky. Použitá dýchací technika byla v rámci kondiční jízdy odvezena na stanici HZS Rakovník, kde bude provedeno naplnění lahví a ošetření částí DT.

 

Použitá technika JSDH Nové Strašecí a počet členů při cvičení dne 25.10.08

Technika

osádka

CAS 25 Škoda 706 RTHP

1+3

CAS 32 Tatra 148

1+2

DA Ford Tranzit

1+5

OA Felicia Comby

1+1

Jmenný seznam členů JSDH při cvičení

Technika

Členové JSDH

CAS 25 Škoda 706 RTHP

Martin Korb

 

Josef Kořán

 

Mikuláš Vaněk

 

Zbyněk Polívka

CAS 32 Tatra 148

Tomáš Novák

 

Marek Hůla

 

Marek Deus

DA Ford Tranzit

Jan Beránek

 

Petr Svoboda

 

Ivan Kešner

 

Štěpán Polívka

 

Radek Kešner

 

Martin Petráček

OA Felicia Comby

Miroslav Málek

 

Rostislav Svoboda

© 2020 SDH Nové Strašecí    Kontakt | Sponzoři | Odkazy |